Jöhet egy nagyobb megrendelés, dömping, a cégvezetés előtt több lehetőség áll. Vagy a jelenlegi munkatársakat kérik fel túlmunkára, vagy igénybe veszik a munkaerő kölcsönzést. Az utóbbi húsz évben leginkább a kölcsönzött munkaerő mellett voksolt a termelő szektor. Sok olyan cég van, ahol évek óta ugyanazok az emberek végzik el ugyanazt a munkát a munkaerő kölcsönzésnek köszönhetően. A cég nem bővítette a létszám állományát, helyette egy külsős cég alkalmazottait dolgoztatja. Erre általában a kockázatviselés terhe ad magyarázatot. Máskülönben saját állományban kevesebbet kellene fizetniük a munkavállalóiknak, mint munkaerő kölcsönzésen keresztül. Viszont ezek az alkalmazottak semmilyen plusz adminisztratív terhet nem jelentenek a vállalkozásnak. Ez azt jelenti, hogy a kölcsönbeadó cég köti a munkaszerződést, így ők felelnek a jogszerűségért is. A bevallások, munkáltatói oldalról történő bejelentések szintén az ő feladatuk, mint ahogyan a bérszámfejtés is. Az adóelőleget és a járulékokat is a kölcsönbeadó cég fizeti, ők utalják a munkabért is. A munkaerő kölcsönzés folyamatában a kölcsönző cég a munkahelyen belüli szervezési feladatokért felel. A szakmai irányításon felül ide tartozik a munkavédelem, a munkaidő beosztása és a szabadságok kiadása is.
A munkaerő kölcsönzésnek lehetnek árnyoldalai is, s ezt általában az emberi hozzáállás hívja életre. Gyárakban, termelő üzemekben kialakulhat bérfeszültség, vagy egyéb megkülönböztetés miatti szegregáció. A klikkesedés, aláásó hierarchia a munkatársak között árthat a hatékony munkavégzésnek is, ez ellen a megfelelő vezetői hozzáállással lehet tenni. Fontos a kollégákkal való informális kommunikáció, vagy a különbségtétel mellőzése.
Elképzelhető, hogy első alkalommal csak rövid távon veszik igénybe az ideiglenes megoldást, de egy jó vezető szem előtt tartja, hogy bármikor a jövőben szükségük lehet munkaerő kölcsönzésre. Ezek a vezetők nem tesznek különbséget a kollégák között, mindenki gyermeke egyforma Mikulás csomagot kap, a céges bográcsozásra is meghívja az összes dolgozót. Nem maradnak ki a plusz juttatásokból sem, s ha saját belső értékelő rendszert alkalmaznak, a díjazottak jelöltjeinek listájára is mindenki felkerül.